Tuesday, May 11, 2010

Aktualita: Google Překladač – do češtiny písmem i slovem

Ačkoliv překlad z mnoha jazyků do Češtiny podporuje Google Překladač (v originále Google Translator) již nějaký ten pátek, dnes přišli vývojáři Googlu s novinkou v podobě možnosti převodu přeloženého textu i do mluveného slova. Tato funkce již existovala několik měsíců v testovacím režimu (Angličtina <-> Haitština). Před nedávnem bylo přidáno několik rozšířených jazyků, jako je Francouzština, Němčina, Italština, Španělština a Hindština, a dnes přibylo mnoho dalších jazyků, v čele s Češtinou, Dánštinou, Finštinou, Polštinou či Slovenštinou. Celkem bylo dne 11.5.2010 přidáno jazyků 27 (převážně evropských), což nám s předchozími šesti dává číslo 33, což už je pěkný počet.

Kvalitu zpracování jazyků lze již dnes otestovat běžným zadáním překladu na klasické adrese http://translate.google.com. K dispozici je zde kromě přeloženého textu nově i tlačítko, po jehož stisknutí je přeložený text v odpovídajícím jazyce i „přečten“. Kvalita českého jazyka je však poměrně špatná a zní velmi „synteticky“, podobně jako tomu je již pěknou řádku let. Google však sám připouští horší kvalitu nově přidaných jazyků s příslibem, že se kvalita bude zlepšovat.

Zdroj: http://googletranslate.blogspot.com/2010/05/giving-voice-to-more-languages-on.html

1 comment:

  1. Really good information to show through this blog. I really appreciate you for all the valuable information that you are providing us through your blog. Google cloud Online training

    ReplyDelete