Friday, April 19, 2013

Prodloužení podpory Windows 7 do roku 2020

Vytvořil jsem prezentaci na téma: "Windows 7 budou podporovány minimálně do roku 2020 - analýza důvodů tohoto rozhodnutí".

Než se pustíme do analýzy jednotlivých důvodů, je třeba pochopit kontext. Prezentaci jsem tedy rozdělil na dvě části.

V první se seznámíme s fungováním životního cyklus systému Windows, skládá se ze tří hlavních etap - obecné dostupnosti, konce prodeje a konce podpory. Dále se seznámíme s aktuálním stavem dostupnosti, podpory a rozšířenosti čtyř hlavních operačních systémů Microsoftu (Windows XP, Vista, 7 a 8)

Druhá část prezentace se věnuje důvodům rozšíření podpory. Jako hlavní jsem identifikoval: Windows 7 je stále v prodeji (dle zamýšleného životního cyklu se s vydáním systému Windows 8 měl přestat prodávat), změnu trhu (uživatel nechce měnit operační systém každé tři roky, HW vydrží mnohem déle atp.), Windows upgrade (zabezpečit starší verze takovým způsobem, aby bezchybně proběhl update) a existenci dvou cyklů (jako poslední důvod lze označit odstranění dvou životních cyklů - před změnou se totiž lišila podpora pro spotřebitelské verze a podnikové verze systému).

Prezentaci lze stáhnout zde

1 comment:

  1. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

    Kolektivní rozum Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60% větší pravděpodobnost ziskovosti

    Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

    ReplyDelete